Akinių paiešką galima pradėti tiek turint namuose tinkamo dydžio akinukus, tiek jų neturint. Pradėsime nuo paaiškinimo, kaip rinktis rėmelius pagal savo turimus.

Kiekvienas rėmelis paprastai paženklintas tam tikra informacija (dažniausiai vidinėje kojelės pusėje). Šią informaciją sudaro lęšio, tiltelio ir kojelės dydis. Taip pat gali būti nurodytas modelis, spalvos kodas, prekės ženklas.Mes žiūrėsime tik į tris skaičius.
Pirmiausia du skaičiukai, kuriuos skiria kvadratėlis (žr. paveikslėlį). Kairysis skaičiukas žymi lęšio dydį - plačiausią lęšio vietą milimetrais.
Dešinysis skaičius reiškia tiltelio dydį milimetrais.
Trečiasis skaičius, kurį nuo pirmųjų skiria tiesiog tarpelis, žymi kojelės ilgį milimetrais.
Jei šių išmatavimų nėra ar jie nusitrynę - juos nesunkiai išmatuosite paprasta liniuote.

Plačiausia lęšio vieta


Tiltelis - atstumas tarp lęšių


Kojelės ilgis


Bendras akinių plotis

Banko kortelės taisyklė

Įprasto dydžio bankinę kortelę pridedame ties nosies centru vertikaliai.

Jūsų veidas yra smulkus jei kortelė baigiasi gerokai už akies, maždaug ties antakio pabaiga. Akiniai tiks ~125-133mm bendro pločio nuo kojytės iki kojytės.

Jūsų veidas vidutinis, jei kortelė baigiasi šiek tiek už akies kampo, bet nesiekia antakio pabaigos. ~134-138mm pločio akiniai.

Jūsų veidas didelis jei kortelė baigiasi maždaug ties išoriniu akies kampučiu. ~138-142mm ir didesnio pločio akiniai.

Dabar, kai jau žinote svarbiausius akinių išmatavimus, galime pradėti rinktis. Įsidėmėkite, kad nėra būtina, jog visi matmenys būtų 100% identiški jūsų turimiems akiniams:


1 metodas. Pagal turimų akinių išmatavimų žymą

Ieškodami akinių su panašiausiais išmatavimais jūs daugeliu atvejų nesuklysite. Tačiau svarbu pažymėti, jog tiltelio dydis tai nėra skaičius, kuris yra "jūsų". Žr. paveikslą.

2 metodas. Pagal plotį tarp jūsų smilkinių arba banko kortelės taisyklę

Šis metodas duoda geresnių rezultatų, ypač modelių kolekcionieriams. Dalis modelių įvairovės bus neprieinama, jei įsikandę laikysimės trijų skaičiukų kombinacijos.


Lęšio aukštis renkantis tinkamą dydį įtakos neturi, tačiau šį skaičių galite įsivertinti ieškodami konkrečios formos.
Kojelės ilgis nėra esminis matmuo kol ilgis yra pakankamas. Jei kojelės ilgokos - specialistai nesunkiai jas pritaikys jums.


Dabar jūs jau pasiruošę keliauti į PARDUOTUVĘ